Více o kvalitě našich produktů

Certifikovaní výrobci

Ještě před výrobou našich veselých kousků si zjišťujeme detailní informace o našich potenciálních výrobcích. Žádáme doložení potřebných platných ekologických i etických certifikátů, ale i kontrolu samotné výrobny. Po zařazení výrobců do našeho seznamu naši kontroloři sledují například i čistotu výrobny. Náš kvalitář dokáže říct i to, zda má dílna vyhovující počet přístrojů na kapacitu, kterou jsme si objednali. Stroje spočítá a tak rozezná, či výrobce přehání a předává naše objednávky jiným fabrikám. Pokud výrobce neprojde přísným výběrovým řízením nebo po čase přestane splňovat podmínky, tak následuje jeho vyřazení ze seznamu dodavatelů.
Od našich dodavatelů vyžadujeme certifikát Amfori BSCI nebo SEDEX, které zaručují zabezpečení dobrých pracovních podmínek, dodržování lidských práv, ochranu životního prostředí a všech legislativních norem a předpisů.

Jak probíhá náš proces kontroly kvality?

Po ověření výrobců si určíme přesnou technickou specifikaci produktu. Následně nám výrobce dodá vzorky. Ty naši kolegové z produktového oddělení testují každodenním nošením a praním. Produkt přejde do výrobní etapy až tehdy, kdy je plně ukončena předvýrobní kontrola vzorků a jsme s ní na 100 % spokojeni. Ve výrobní fázi pokračujeme s náhodnými kontrolami. Za jeden rok projdou naši výrobci asi 130 takovými kontrolami (v závislosti na počtu vyrobených kusů). Krom toho kontrolujeme produkty i při samotném příjmu zboží do našeho skladu. Rukama našich kontrolérů takto projde průměrně 16 milionů kusů oblečení ročně.

Rozdíly v materiálech = rozdíly v kvalitě

Krom očividných bodů kontroly musíme brát ohled i na materiály, ze kterých jsou naše kousky vyrobeny. Naše produktové řady se liší materiály. Rozlišujeme i způsob výroby – tkanina/úplet. Například bavlněné příze v tkaninách musí mít vyšší zákrut, což výrazně zvyšuje jejich pevnost i pevnost samotného výrobku, i když na dotek působí zpočátku tvrdší. Výrobky z úpletu mají krom přirozené pružnosti způsobené pletením vyšší pružnost i díky elastanu – působí díky němu ještě pružněji. Výrobky vyrobeny ze 100% bavlny nejsou úplet, ale tkanina, proto nejsou pružné a na dotyk působí tvrdší. Je to daň za cílenou snahu zvýšit životnost výrobku.

Správná péče je základ dlouhé životnosti produktu

Pro správnou péči o naše veselé produkty navštiv stránku věnovanou péči o produkty: https://www.dedoles.cz/starostlivost-o-produkty. Je potřeba dodržovat předepsané ošetřovací symboly uvedené na etiketě každého produktu – výrobky je třeba prát při maximální teplotě 40 °C a neměly by se sušit v sušičce. Pokud je sušení povolené, tak také při maximální teplotě 40 °C. Občas se výrobky perou nebo suší při vyšších teplotách, následkem čehož dochází k intenzivnějšímu vysrážení polyamidových nití a na textilu se začnou tvořit kuličky.

Sbírání feedbacku od zákazníků, kteří si produkt zakoupili

Nezavíráme oči hned poté, co zákazník zboží nakoupí – právě naopak. Investujeme nemalé peníze do průzkumů zaměřených na spokojenost s naším e-shopem a taky s kvalitou produktů. Zajímá nás pohled zákazníků na dodržení kvality, za kterou si zaplatili. Průzkumy pro nás vykonává nezávislá externí průzkumná agentura na kvartální bázi. S těmito informacemi dále pracují naši kolegové na produktovém oddělení a oddělení kvality. Podle těchto dat následně upravujeme technické specifikace našich veselých produktů.