Udržitelná letní kolekce dává druhou šanci plastům

Přichází čas prázdninových dovolených. Zpestři si léto našimi veselými plavkami, které jsou vyrobeny z recyklovaného polyesteru a polyamidu. Díky udržitelnému materiálu se spotřebuje méně nových surovin a sníží se tak množství odpadu. Navíc budeš mít dobrý pocit, že jsi udělal/a něco užitečného pro naši planetu.

Vysněnou dovolenkovou destinací je pro mnohé Bali. Ale i tento kouzelný ostrov v Indonésii zápasí s množstvím plastového odpadu a je jedním z příkladů, které nás inspirovaly k vytvoření naší letní kolekce z recyklovaných materiálů. Ročně tu podle SungaiWatch Impact reportu skončí v řekách až 33 000 tun plastu. Toto číslo každým rokem spolu s rostoucí populací a zvyšující se spotřebou stoupá.

Pro naše veselé výrobky neustále hledáme nové udržitelné materiály. Dbáme na to, aby se jejich kvalita nadále zlepšovala a aby se prodlužovala jejich životnost. I proto jsme na výrobu letošní kolekce plavek použili inovativní materiál Lycra X-life, díky kterému lépe odolávají slunečnímu záření a chlóru, který se nachází v bazénech. Zároveň jsou měkké na dotek a pružné, takže dokonale sedí.

Recyklovaný polyester, ze kterého jsou vyrobené pánské a chlapecké plavky, pochází z plastových lahví a starých textilií. Obaly jsou však taky velmi důležité! Na balení našich výrobků se snažíme používat co nejméně materiálu a inovujeme ho tak, aby nevznikal zbytečný odpad. 
Děkujeme, že kupuješ výrobky z recyklovaných materiálů. Společně tak šetříme přírodní zdroje a snižujeme množství odpadu.