Dedoles drobné pro UNICEF

Každé rozhodnutí ovlivňuje mnoho dalších. My jsme se rozhodli pomáhat. 
Jaro Chrapko, CEO Dedoles


Co je Unicef?

UNICEF je jednou z nejvýznamnějších humanitárních organizací na světě, která pomáhá dětem v nouzi již od roku 1946. Pracuje ve více než 190 zemích a oblastech, na těch nejhůře dostupných místech. V roce 1965 získal UNICEF Nobelovu cenu. Ve spolupráci s vládami, mimovládními organizacemi a ostatními agenturami OSN ochraňuje UNICEF práva dětí, zabezpečuje pro ně vodu, jídlo, střechu nad hlavou, léky, vzdělání a snaží se zabezpečit, aby dostaly všechny děti na světě šanci naplnit svůj potenciál.Pomohli jsme v boji s dětskou podvýživou

Na světě je 200 milionů dětí trpících podvýživou. Až 3 miliony z nich na podvýživu ročně umírají. Toto číslo je alarmující. UNICEF se snaží tuto situaci řešit s pomocí speciální terapeutické výživy na bázi arašídů, kterou mohou děti jíst přímo ze sáčku. Její výhodou je, že se nemusí skladovat v lednici ani ředit vodou, která je v kritických oblastech často kontaminovaná a dítě ji zvládne jíst samo. Tři dávky výživy na snídani, oběd a večeři stojí pro jedno dítě 1 euro.
V Dedoles si intenzivně uvědomujeme svůj závazek vůči společnosti, proto jsme se rozhodli pomoct těm nejzranitelnějším a zapojili jsme se do boje s dětskou podvýživou. Dětský fond Unicef jsme podpořili sumou 64 403, 27 EUR (1 683 500 Kč). Tuto sumu se nám podařilo vybrat prostřednictvím Dedoles drobných - dobrovolných příspěvků od našich zákazníků, v období od 1.11. do 31.12. 2020.


Díky těmto příspěvkům se nám společně podařilo dostat z bezprostředního ohrožení života až 1314 dětí, které se budou moct dále normálně vyvíjet a dělat svým rodinám radost.

DĚKUJEME!