Jak dopadla Ponožková výzva 2020

Děkujeme, že jste s námi oslavili lidskou jedinečnostDíky Ponožkové výzvě každoročně oslavujeme lidskou individualitu a jedinečnost. Spojuje se se Světovým dnem Downova syndromu, který oslavujeme každý rok 21. března. Jako projev solidarity a rozšiřování povědomí o Downově syndromu, se během tohoto dne nosí dvě rozdílné ponožky.

Zapojit jste se mohli i vy, sdílením vašich fotek s rozdílnými ponožkami s hashtag #ponozkovavyzva a nákupem ponožek Dedoles, protože jsme z každého páru, který se v březnu prodal, věnovali finanční příspěvek na podporu lidí s Downovým syndromem.

Jak tedy dopadla letošní ponožková výzva?

 283 720 Kč jsme vybrali pro společnosti, které podporují lidi s Downovým syndromem.
 14 000+ lidí sdílelo fotografii na sociálních sítích s hashtagem #PonozkovaVyzva.
 80 000+ lidí se dozvědělo více o Downově syndromu (i díky této stránce).
 10+ zemí Evropy se zapojilo do ponožkové výzvy.


Tento rok jsme si dali za cíl vysbírat částku 200 000 Kč. Ale díky Vám, kteří jste si zakoupili během března Veselé ponožky, se nám podařilo vysbírat až 283 720 Kč. Děkujeme!


A tak, jak jsme slíbili, Společnosti Downova syndromu na Slovensku věnujeme 200 000 Kč z vyzbírané částky. Zbývajících 83 720 Kč věnujeme mezinárodní společnosti Down Syndrome International, která sdružuje a podporuje jednotlivce a organizace Downova syndromu z celého světa.
Opět máme za sebou úspěšnou Ponožkovou výzvu a to pouze díky Vám - našim zákazníkům. Za to Vám patří obrovské DĚKUJEME. Podporujme se. Radujme se z maličkostí. A i nadále držme spolu pro lepší zítřky.