Pomáháme Ukrajině

Vyjadřujeme podporu a solidaritu našim ukrajinským kolegům, přátelům a všem lidem, kteří jsou v těchto dnech vystaveni ruské vojenské agresi, a jsou nuceni opustit své domovy a své blízké. Postup Ruska je naprosto v rozporu s hodnotami naší společnosti. 

Držíme s Ukrajinou a za každý prodaný kus vybraného oblečení ze speciální podstránky darujeme stejný počet kusů lidem z Ukrajiny, kteří přicházejí na Slovensko a do České republiky, aby tu našli dočasný domov.
#standwithukraine

Jak pomáháme?

Darováním potřebného oblečení pro organizace, které jej dále distribuují lidem, kteří přicházejí z Ukrajiny často jen s tím, co si stihli narychlo sbalit. Zatím jsme poslali naše produkty například Slovenskému a Českému červenému kříži, nemocnici v Náchodě, církevnímu sboru ve Frýdku-Místku, ukrajinským rodinám ve Svatém Juru, Zlatnících, Šali, Liběchově, Kutné Hoře, Šatníku Praha, Fluechtlingshilfe Erding Lengdorf, SWU Freeshop Altrip, charitě v Uherském Brodě, Ženskému vzdělávacímu ústavu v Brně, městu Plzeň, městu Králové, klubu SUN Náchod.

Letošní Ponožkovou výzvou jsme podpořili i ukrajinskou organizaci Ukrainian Down Syndrome Organization sumou 2000 €. Peníze použili na dodávku humanitární pomoci, což zahrnuje shánění paliva, organizaci logistiky, pronájem aut a podporu 15 rodin z Kyjevské, Odesské, Potlavské oblasti, Vinnytsie i Žytomyru.  


Díky vám jsme mohli lidem z Ukrajiny darovat už 82 099 kusů veselého oblečení.