Pomáháme Ukrajině

Vyjadřujeme podporu a solidaritu našim ukrajinským kolegům, přátelům a všem lidem, kteří jsou vystaveni ruské vojenské agresi, a byly nuceni opustit své domovy a své blízké.

Jsme s Ukrajinou. Od března do června jsme za každý prodaný kus vybraného oblečení ze speciální podstránky darovali stejný počet kusů lidem z Ukrajiny, kteří přicházeli na Slovensko a do České republiky, aby tam našli dočasný domov. Za celou dobu trvání kampaně jsme takto darovali více než 88 000 kusů veselého oblečení. Děkujeme neziskovým organizacím, městům a obcím, které nám pomohly naše výrobky rozdistribuovat, aby se dostaly k těm, co to nejvíce potřebují.

Komu jsme pomohli?

Naše produkty jsme poslali Slovenskému a Českému červenému kříži, nemocnici v Náchodě, církevnímu sboru ve Frýdku-Místku, komunitě Seleziánů Dona Boska v Praze, ukrajinským rodinám ve Svatém Juru, Zlatnících, Šali, Liběchově, Kutné Hoře, Hostinném, Hrušovanech nad Jevišovkou, Šatníku Praha, Fluechtlingshilfe Erding Lengdorf, SWU Freeshop Altrip, charitě v Uherském Brodě, oblastní charitě Blansko, charitě Zábřeh, Ženskému vzdělávacímu ústavu v Brně, městu Plzeň, městu Králové, klubu SUN Náchod. z. s. Buď láska, z. ú. Cesta pro rodinu, Klubíčko Cheb a dalším.

Letošní Ponožkovou výzvou jsme podpořili i ukrajinskou organizaci Ukrainian Down Syndrome Organization sumou 2000 €. Peníze použili na dodávku humanitární pomoci, což zahrnuje shánění paliva, organizaci logistiky, pronájem aut a podporu 15 rodin z Kyjevské, Odesské, Potlavské oblasti, Vinnytsie i Žytomyru.